Archiv novinek

 • ADVENTNÍ JARMARK

  ADVENTNÍ JARMARK

  Obec Bravantice ve spolupráci se Základní a Mateřskou školou Bravantice a Zámeckým spolkem Bravantice pořádá

  BRAVANTICKÝ ADVENTNÍ JARMARK


  v neděli 3. PROSINCE 2023 od 12.00 do 16.30 hodin na nádvoří zámeckého areálu.

  Program:
  12.00 hod. slavnostní zahájení
  12.00 - 13.00 hod. vystoupení All Bras Bandu
  13.30 hod. komentovaná prohlídka zámku - vánoční expozice
  14.30 hod. komentovaná prohlídka zámku - vánoční expozice
  16.00 hod. vystoupení dětí z MŠ a ZŠ
  16.30 hod. rozsvícení vánočního stromu

  Přijďte si vychutnat atmosféru první adventní neděle, ke které jistě také přispěje vánoční rybí menu, svařák či punč, dílničky pro děti a prodej rukodělných výrobků zručných výrobců z obce i blízkého okolí.

  Celý článek

 • Žila jsem příliš krátce - pozvánka na přednášku

  Žila jsem příliš krátce - pozvánka na přednášku

  Zveme vás na další přednášku, která se bude konat dne 23. 11. 2023 v 17.30 hodin v Kulturním domě v Bravanticích.

  Pan Bohumír Kaštovský, průvodce z muzea v Klimkovicích, představí naše blízké ,,sousedy“, rod Wilczků a paní hraběnku Norbertinu Wilczkovou, rozenou Kinskou, která žila sice krátce, ale její příběh vydal na celý román. Přijďte se dozvědět více o babičce současného lichtenštejnského knížete.

  Celý článek

 • Turistická známka a nálepka

  Turistická známka a nálepka

  Náš zámek má konečně svou turistickou známku a nálepku.

  Moc děkujeme všem, kteří jste nás podpořili v hlasování a Zámeckému spolku Bravantice, který oba předměty nechal vyrobit a výrobu zaplatil ze svého rozpočtu.

  Turistická známka bude stát 40 CZK a turistická nálepka 15 CZK, a to dle doporučení výrobce. Zisk bude opět použit na opravu zámku a na organizaci akcí, které pro vás pořádáme v zámeckém areálu.

  Prodej bude zahájen v sobotu 28. 10. 2023 a v neděli v rámci prohlídky zámku a v pondělí na Obecním úřadě v úředních hodinách. Nadále budete moci turistické známky i nálepky koupit v době zámeckých prohlídek, na akcích, brigádách a také na Obecním úřadě.

  Celý článek

 • Pohádkový zámek

  Pohádkový zámek

  Koukněte se, jak probíhal letošní Pohádkový zámek. Akci zahájily děti z mateřské školky jako malí duchové úžasným tanečkem. Potom školáci i ti nejmenší plnili různé úkoly na 6 stanovištích v okolí zámku. Děti tvořily v dílničkách a malovaly kouzelnické obrazce za pohonu magického kola. Fotily se v pohádkovém ateliéru, účastnily se tomboly a mohly hlasovat v soutěži o nejhezčí dýni. A my jsme s nimi sdíleli jejich radost.


  Srdečně vás zveme v sobotu 14. října na další rodinnou akci, a to na Pohádkový zámek, jež bude lákadlem zejména pro nejmenší. Oblečte své děti a vnoučata do pohádkových masek a přijďte s nimi plnit nejrůznější úkoly. Pozvali jsme opět i profesionální fotografku Ivanu Kubesovou, abychom vám po velmi dobrém ohlasu z čarodějnického dne znovu nabídli možnost pořídit si do sbírky nějakou tu památeční fotografii.

  Celý článek

 • Termíny prohlídek zámku

  Termíny prohlídek zámku

  Zveme Vás na poslední pravidelné prohlídky v této sezóně:

  Sobota 28. 10. 2023 - Po stopách tajemství Johanky Bravantské z Chobřan
  Neděle 29. 10. 2023 - Od cepů po kombajny - komentovaná prohlídka zámku a zámeckého areálu z pohledu zemědělské historie

  Těšíme se na Vaši návštěvu.

  Mimo vyhlášené termíny je možné domluvit prohlídku na e-mailu: zamek@bravantice.cz nebo na tel. čísle 556 417 052 (pouze v pracovních dnech od 8.00 - 12.00 hodin).
  Vstupné dobrovolné.
  Těšíme se na vaši návštěvu.

  Více o komentovaných prohlídkách

O zámku Bravantice

V roce 2021 se zámek znovu stal majetkem obce Bravantice.

Obec Bravantice zve na komentované prohlídky zámku a zámeckého areálu, které se obvykle konají o víkendech, po předchozí domluvě.

Kontakty

Bravantice 1,
742 81 Bravantice

+420 556 417 052
+420 595 171 183