První brigáda na zámku

První brigáda na zámku

Dne 21. 7. 2021 se uskutečnila na zámku v Bravanticích první brigáda pro zájemce z řad veřejnosti. Tentokrát se na zámku neprášilo za kočárem, ale ze všech oken a dveří. To se naši dobrovolníci pustili do základního úklidu dvacetiletého prachu uvnitř i na nádvořích nového a starého zámku. Mezitím se jako v pohádce o princezně solimánské postupně dostávalo dovnitř slunce, kterému jak na nádvoří, tak i před okny zámecké budovy přestaly bránit ve svitu náletové dřeviny.

Naši brigádníci tak úspěšně navázali na práci, kterou zde již z kraje týdne začala a nadále vykonává mládež pracující na letní brigádě. Ve velmi krátkém čase odvedli všichni zúčastnění velký kus práce, za což jim patří velký obdiv i nemenší díky.

Naše cesta k obnově zámku je sice na úplném začátku, ale věříme, že se najdou i další nadšenci ochotni pomoci. Velkou nadějí je fakt, že se ruku k dílu nebojí přiložit lidé bez rozdílu generací. Všichni zájemci o pomoc, ať už bude uskutečněna jakýmkoliv způsobem, se i nadále mohou hlásit na obecním úřadě na tel. 605 343 366  nebo e-mailem: obec@bravantice.cz.

Fotogalerie

O zámku Bravantice

V roce 2021 se zámek znovu stal majetkem obce Bravantice.

Obec Bravantice zve na komentované prohlídky zámku a zámeckého areálu, které se obvykle konají o víkendech, po předchozí domluvě.

Kontakty

Bravantice 1,
742 81 Bravantice

+420 556 417 052
+420 595 171 183