Poděkování Brontosaurům

Poděkování Brontosaurům

Ve dnech 29. 7. - 4. 8. 2023 u nás opět pomáhali členové Hnutí Brontosaurus a další dobrovolníci.

V průběhu týdne se podařilo vyklidit sklepy zámeckého pivovaru, přičemž byla odkryta původní cihlová podlaha, která se skrývala pod letitým nánosem odpadků. Při přípravě plochy na zbudování bylinkové zahrady se objevily zbytky původní zdi a část podlahy dnes už neexistující části pivovaru zbourané ve čtyřicátých letech minulého století. Velmi nás těší, že se tyto objevy mohou stát součástí připravovaného projektu.

Při vstupu do prostor předzámčí zaujmou oči příchozího nejen natřená vrata pivovaru, vysečené příkopy, ale také vyčištěná zídka před starým zámkem nebo nový záhon s květinami. Pozornější návštěvníci při procházce zámeckým areálem zjistí, že jsou natřeny oba můstky na zámeckém okruhu a také že zmizely náletové křoviny v anglickém parku. V rámci pravidelných komentovaných prohlídek starého zámku či připravovaného divadelního představení dne 12. srpna 2023 můžete ocenit jak pokročilo malování místností ve východním křídle nebo opravy vnitřního nádvoří.

Všem zúčastněným patří velký dík a obdiv za obrovský kus vykonané práce.

Fotogalerie

O zámku Bravantice

V roce 2021 se zámek znovu stal majetkem obce Bravantice.

Obec Bravantice zve na komentované prohlídky zámku a zámeckého areálu, které se obvykle konají o víkendech, po předchozí domluvě.

Kontakty

Bravantice 1,
742 81 Bravantice

+420 556 417 052
+420 595 171 183