Nová kapitola v příběhu bravantického zámku

Nová kapitola v příběhu bravantického zámku

Vážení občané,
je mi velkou radostí oznámit Vám, že jsme se po všech administrativní úkonech spojených s nákupem zámku, včetně čtyř dalších objektů s nádvořím, zápisem do katastru nemovitostí konečně stali vlastníky všech budov v zámeckém areálu. Obě zámecké budovy jsou na seznamu ohrožených památek v České republice. Nyní už jako obec máme možnost ovlivnit jejich další osud a podílet se na jejich záchraně.

V této souvislosti, bych rád oslovil všechny zájemce a nadšence, kterým není budoucnost těchto památek lhostejná, aby se přihlásili a pomohli s některými prácemi, které budou prvním krokem k návratu těchto kulturních památek zpátky do života.

Přivítáme už nyní každou pomoc v podobě úklidu prostor zámků a vyčištění celého areálu. Zájemci se mohou přihlásit na obecním úřadě, zavolat na 605 343 366 nebo napsat na  obec@bravantice.cz.

Pokud se všechno povede, plánujeme v sobotu 7. srpna 2021 zámeckou slavnost a pro všechny zájemce se uskuteční prohlídka obou zámků. Budeme Vás rovněž informovat o dalších postupech záchrany a plánech na využití všech objektů. Pro všechny návštěvníky bude připraveno také příjemné  posezení s dobrým pohoštěním a večer nám na nádvoří zahraje místní kapela.

Těším se na spolupráci a na společně strávené chvíle na záchraně našich památek.

Rudolf Němec
Starosta obce

Fotogalerie

O zámku Bravantice

V roce 2021 se zámek znovu stal majetkem obce Bravantice.

Obec Bravantice zve na komentované prohlídky zámku a zámeckého areálu, které se obvykle konají o víkendech, po předchozí domluvě.

Kontakty

Bravantice 1,
742 81 Bravantice

+420 556 417 052
+420 595 171 183