Brontosauři na zámku v Bravanticích

Brontosauři na zámku v Bravanticích

Dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus přijeli pomáhat ve dnech 31.7. – 3.8. 2022 do areálu bravantických zámků.

Třináct nadšených lidí různého věku z různých koutů republiky nezištně pomáhá se zbudováním pěší stezky v okolí zámků. Na zámeckém vycházkovém okruhu najdete nyní také nové schůdky pro větší pohodlí místních občanů i návštěvníků.

Co zrak většiny z nás objeví jako první, jsou znovu odkryté pozůstatky zámeckého mlýna, který byl těžce poškozen za druhé světové války. Upravujeme společně i prostory nádvoří pro konání kulturních akcí. Rovněž pomoc s přípravou na odvodnění sklepních prostorů je neocenitelná.

Pro návštěvníky zámků máme nově připraveny dvě místnosti v prvním podlaží Starého zámku s informačními panely, kde se mohou dozvědět o dlouhé historii této cenné památky naší obce.

O ubytování a stravu dobrovolníků se stará Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci, odpolední zážitkový program inspirovaný zdejší historií pro dobrovolníky připravuje Barbora Dedková a Ondřej Gonsorčík z Hnutí Brontosaurus. Ve čtvrtek celá parta pokračuje v dobrovolnické práci, druhým rokem se totiž stará o přírodní lokalitu opuštěného kamenolomu ve Staré Vsi.

MVDr. Leona Pekáriková

Příspěvek a fotogalerie na Facebooku GMK ...

Fotogalerie

O zámku Bravantice

V roce 2021 se zámek znovu stal majetkem obce Bravantice.

Obec Bravantice zve na komentované prohlídky zámku a zámeckého areálu, které se obvykle konají o víkendech, po předchozí domluvě.

Kontakty

Bravantice 1,
742 81 Bravantice

+420 556 417 052
+420 595 171 183